Estetika
Žiarivý úsmev so zubným šperkom
Vedeli ste?
Už starí Rimania dbali na zafarbenie svojich zubov. Zuby sa predtým snažili brúsiť napríklad popolom. V dnešnej dobe sa používa najemno rozomletý perlit alebo vápenec, ktorý sa pridáva do bieliacich zubných pást. Táto metóda však zuby nebieli, pretože neodfarbuje pigmenty v zube usadené, ale iba mechanicky obrusuje zubné usadeniny na povrchu zuba. Dokáže navrátiť prirodzenú farbu zuba, avšak mnoho ľudí tento efekt nepovažuje za dostatočný.
Zubná sklovina je prirodzene biela. Bezprostredne pod sklovinou je ďalšia časť zuba – dentín. Dentín je za normálnych okolností žltý, ale jeho štruktúra je pórovitá a hmota nervu ju môže v priebehu pribúdajúcich rokov zafarbovať do žltohneda. Farba ktorú vidíme pri pohľade na zub v ústach je kombináciou farieb skloviny, ktorá sa môže trvalo sfarbiť (vplyvom starnutia, fajčenia, pitím červeného vína, čierneho čaju, kávy, atď.) a naspodku ležiacej zubovinou, ktorá tmavne počas rokov z mnohých dôvodov. Z tohto dôvodu nemôže samotné čistenie zubov ochrániť zuby pred pigmentovaním alebo zvrátiť zafarbenie zuba.
Tmavnutie zubov má ale viac príčin. Sfarbenie zubov, ktoré je spôsobované konzumáciou potravín a nápojov, je možné priamo ovplyvniť. Pokiaľ si budete po vašej pravidelnej konzumácii potravín a nápojov vždy čistiť zuby, vypijete pohár vody, môžete tým zamedziť sfarbovaniu. K výraznému zafarbeniu zubov dochádza najmä vo chvíli, keď veľmi často, a to niekoľkokrát denne, pijete napríklad čiernu kávu alebo čierny čaj. Pri týchto nápojoch dochádza k výraznej pigmentácii na zuboch.
Ponuka
- Domáce bielenie zubov Philips
- Zubný šperk
- Výroba dláh
Bielenie zubov

Zubný šperk

Skrášli a ozvlášni Váš úsmev
Zubné šperky sú spôsob ako skrášliť svoj úsmev. Je viditeľný, žiari, trblieta a púta pozornosť! Na zubnú sklovinu je prilepený pomocou špeciálneho lepidla. Bez vŕtania alebo poškodenia zubnej skloviny. Dĺžka zotrvania šperku na mieste je individuálna a závisí od pacientových návykov.
